Aylık 5866 liraya 3+1 daire fırsatı! Tapu sahibi olmayanlara TOKİ’den dev kampanya

TOKİ, tapusu olmayan vatandaşlara uygun fiyat seçenekleri sunarak konut sahibi olma imkanı tanıyor. Aylık 5.866 lira ödeme yaparak 3+1 daire sahibi olmak mümkün.

TOKİ’nin ucuz sosyal konut projesinden yararlanmak için başvurularınızı Ziraat Bankası aracılığıyla ya da e-Devlet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Başvuruda bulunabilmek için aşağıdaki şartlar aranmaktadır:

  • Başvuru sahibi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarının Türkiye sınırları içinde tapuda kayıtlı bağımsız bir konuta sahip olmaması gerekmektedir.
  • Daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın alınmamış olması gerekmektedir.

  • Başvuru yapılacak projenin bulunduğu il sınırları içinde en az 1 yıldan kısa süreli ikamet etme veya il nüfusuna kayıtlı olma şartı aranmaktadır.
  • Başvuru sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmalı ve 18 yaşını doldurmuş olmalıdır.
  • Başvuru sahibi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına sadece bir başvuru yapılabilmektedir.

Başvurular, yetkili banka şubelerinde ödeme yaparak veya e-Devlet üzerinden gerçekleştirilebilir. Başvuru süresi içinde, ilgili kategorideki “Alım Talebi ve Yüklenim Belgeleri”nin imzalanmasıyla başvuru tamamlanır.

Çorum ilinin merkez ilçesine bağlı Celilkırı Mahallesi’nde gerçekleştirilecek olan 754 adet konut projesindeki başvurular, 15 Aralık tarihine kadar alınacaktır. E-Devlet üzerinden yapılan başvurular için son tarih ise 14 Aralık olarak belirlenmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x